6e W TEATRZE SZEKSPIROWSKIM

6e W TEATRZE SZEKSPIROWSKIM

          21 października uczniowie klasy 6e udali się do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, by wziąć udział w warsztatach „Chemia Teatru”. Zajęcia są skierowane do młodych, pełnych pasji ludzi, chcących posiąść wiedzę z pogranicza sztuki i nauk ścisłych.

          Dzieci zobaczyły, jak za pomocą doświadczeń tworzone są efekty specjalne na deskach teatru. Miały również okazję przygotować w grupach krótkie scenki z udziałem Szekspira. Zwiedzili najdalsze zakamarki budynku, zarówno w podziemiach jak i na dachu. Pani przewodnik przekazała uczniom w języku angielskim bardzo dużo ciekawostek dotyczących historii teatru i życia Szekspira.  Uczniowie z zafascynowaniem przygotowywali maski brytyjskiego poety, ale największą furorę wzbudziły warsztaty, na których polała się krew…! Zachęcamy do oglądania zdjęć i ostrzegamy, że osoby o słabych nerwach nie powinny zaglądać do poniższej galerii!