„OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY” W SKRZATACH

„OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY” W SKRZATACH

Skrzaty już wiedzą, że jeśli chcą się żywić zdrowo muszą jadać zawsze kolorowo!

Jedzą owoce i jarzyny bo to są najlepsze witaminy!

 

W październiku, w grupie Skrzatów odbył się owocowy tydzień, pełen witamin. Dzieci utrwalały swoją wiedzę na temat sezonowych owoców, które rosną w sadzie. Powtarzały nazwy znanych wcześniej owoców oraz tych nowo poznanych, cytrusów i owoców egzotycznych. Nie było to proste zadanie ponieważ świat owoców nie jest taki mały. Rozmawialiśmy o ulubionych owocach, które najbardziej lubimy jeść i które rosną w naszym kraju. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne z różnymi owocami i różną techniką. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz o tym, że owoce i warzywa są smaczne, mają dużo witamin i są zdrowe. Nie obyło się bez degustacji i próbowania pysznych owoców zarówno krajowych jak i egzotycznych. To ostatnie zadanie podobało nam się najbardziej, a owoce szybko znikały z talerzyków.

 

Ewa Bobrowska