SZKOLNY KONKURS NA DOŚWIADCZENIE

SZKOLNY KONKURS NA DOŚWIADCZENIE

5 czerwca 2019 r. odbyła się coroczna edycja Szkolnego Konkursu Na Doświadczenie Fizyczne i Chemiczne. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób, prezentując ciekawe eksperymenty w grupach lub w pojedynkę. Uczniowie nie zawiedli, każde pokazywane doświadczenie było świetnym widowiskiem oraz praktyczną lekcją chemii i fizyki. Mogliśmy oglądać między innymi zjawisko dyfuzji, ciecz nieniutonowską, słoniową pastę do zębów, węże faraona, lewitujące rodzynki, lampę lawę, napięcie powierzchniowe, znikający styropian oraz wiele innych niecodziennych pokazów.

Po burzliwych dyskusjach jury (pani Alina Kreft, pani Hanna Kwaśny, pani Patrycja Paczoch oraz pani Paulina Popławska) zadecydowało, że najciekawsze doświadczenia zaprezentował Piotr Krajewski z klasy 8d, który zaprezentował butelkę unoszącą się na kilkadziesiąt metrów w górę!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i nowe pomysły uczniów!