Grupy 0a i 0b na wycieczce w Zagrodzie Sołtysówka

Grupy 0a i 0b na wycieczce w Zagrodzie Sołtysówka

W dniu 10.06 klasy OA i OB wybrały się na wycieczkę do Agroturystyki ” Zagrody Sołtysówka” w Łapalicach. Na miejscu już przy wjeździe do gospodarstwa, czekała na nas gospodyni Pani Marzena Dejk. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani, zaproszeni do domu, gdzie mogliśmy się posilić po podróży. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna wybrała się z gospodarzem panem Adamem, aby zobaczyć jak wygląda chlewnia, licząca 300 sztuk trzody. Mogliśmy zobaczyć malutkie prosiaczki. Następnie poszliśmy na łąkę, gdzie narwaliśmy trawy i koniczyny, którą mogliśmy nakarmić kozy, czarne owieczki i konia w Mini ZOO. Zobaczyliśmy też bażanta złocistego, kury ozdobne, gołębie pocztowe, pawia, króliki, świnki morskie, koszatniczki i wiele innych zwierząt. Druga grupa w tym czasie obierała i kroiła świeże, kaszubskie truskawki, by przygotować z nich pachnące konfitury. Obie ekipy, które przygotowywały konfitury pracowały zgodnie, sprawnie, w miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się na ognisko. Czekając na rozpalenie ogniska chłopcy mięli okazję pograć w piłkę na łące, a dziewczynki zapleść wianki z polnych kwiatów. Wszyscy uczniowie, nauczyciele byli zachwyceni dobrą energią jaka płynęła od gospodarzy, uśmiechem i sercem na dłoni. Koniecznie chcemy wrócić do gospodarstwa jesienią, aby obchodzić święto ziemniaka.

Joanna Lech