EMILKA FORMELLA LAUREATKĄ WOJEWÓDZIEGO KONKURSU KURATORYJNEGO „POZNAJMY LAS”

EMILKA FORMELLA LAUREATKĄ WOJEWÓDZIEGO KONKURSU KURATORYJNEGO „POZNAJMY LAS”

To już koniec zmagań naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie ”Poznajmy las”. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Zwierzęta naszych lasów – płazy i gady”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Adama Loreta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łęczycach.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego oraz ostatniego etapu wojewódzkiego. W konkursie udział wzięli uczniowie od IV do VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie III klas gimnazjum. Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się troje uczniów. Konkurs zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ dwoje z naszych uczniów uzyskało tytuł finalisty, natomiast Emilia Formella (III d) zajęła III miejsce, zdobywając tytuł laureata wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego. Tuż za podium uplasowała się Sara Cioch (VIII d) i Małgosia Potrykus (III b), obie uzyskały tytuły finalisty. Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i inne upominki.

Etap wojewódzki odbył się 29 maja 2019 r. w szkole w Łęczycach. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o płazach i gadach, ich budowie, czynnościach życiowych i znaczeniu w świecie przyrody. Opiekunem uczniów była pani Gabriela Okrój.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!