Wycieczka klas drugich do Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich

Wycieczka klas drugich do Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich

W ubiegły czwartek dzieci z klas drugich wybrały się do Wdzydz Kiszewskich aby zwiedzić Muzeum w Kaszubskim Parku Etnograficznym.

Tego dnia pogoda dopisała i pozwoliła na spokojne zwiedzanie. Dzieci miały okazję wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach w dawnej szkole. Uczyły się tam pisać gęsim piórem oraz słuchały opowieści o dawnych szkolnych obyczajach. Drugie warsztaty w jakich wzięły udział to wizyta w dawnym gospodarstwie i poznanie tradycyjnych zajęć wiejskich. Uczniowie mieli okazję poznać technikę ozdabiania materiałów pieczątkami, które sami mogli odbić na karteczkach, prali ręcznie w wielkiej misie z tarką oraz tworzyli miotełki z patyczków.

Wycieczkę zakończyliśmy pięknym, spokojnym, godzinnym rejsem promem po Jeziorze Wdzydzkim.
Wypoczęci i zadowoleni po wycieczce nabraliśmy siły na ostatnie dni szkoły i już planujemy kolejne małe i duże podróże szkolne.
Wychowawcy klas drugich

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof