WYCIECZKA DO TORUNIA 4C i 4D

WYCIECZKA DO TORUNIA 4C i 4D

Dnia 17 maja klasa 4c i 4d odwiedziły Toruń- miasto Mikołaja Kopernika. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie starej części miasta i wizyta pod Krzywą Wieżą. Następnie wszyscy udaliśmy się do Planetarium, gdzie oglądaliśmy film o Mikołaju Koperniku: ” Mój kumpel Niko”. Była to wspaniała podróż po dawnym Toruniu, pod rozgwieżdżonym niebem w towarzystwie młodego Kopernika. Bardzo ciekawym punktem naszej wycieczki, była wizyta w Muzeum Piernika. Pośród zapachów kardamonu, imbiru, cynamonu dowiedzieliśmy się jak kiedyś pieczono te wspaniałe słodkości, które stały się wizytówką Torunia. Dodatkową atrakcją było samodzielne przygotowanie pierników przez dzieci. Oczywiście po takich atrakcjach nie mogliśmy nie kupić toruńskich pierników oraz różnych pamiątek. Nasza wycieczka dobiegła końca i we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Redy.