POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W dniu 27.05.2019 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt oraz Chłopców. Na konkurencję trójboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 50 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcami w obu kategoriach zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie. Obie drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 07.06.2019 roku również w Redzie. Były to pierwsze w historii tego typu zawody w naszym powiecie. Można dodać, że jest to dyscyplina punktowana w wojewódzkiej klasyfikacji szkół.  Obu naszym reprezentacjom życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

 

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Dziewczęta:

  1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie ( Anna Kaczmarek, Nikola Tarnowska, Marta Woźniak, Julianna Szymańska, Julia Żylla, opiekun drużyny – Anita Namiotko – 557 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Bolszewie – 429 pkt
  3. Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 394 pkt
  4. Szkoła Podstawowa w Gniewinie – 341 pkt
  5. Szkoła Podstawowa w Bojanie – 333 pkt

Chłopcy:

  1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie ( Cezary Górniak, Olivier Kościński, Fabian Robaszkiewicz, Nikodem Zawadzki, Szymon Zbróg, opiekun drużyny – Maciej Paczkowski – 428 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Gościcinie – 334 pkt
  3. Szkoła Podstawowa w Bojanie – 327 pkt
  4. Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 315 pkt