WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE

 

28 maja na stadionie 650 – lecia w Słupsku odbyły się XX Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Aby zakwalifikować się na zawody wojewódzkie trzeba było zostać Mistrzem Powiatu, lub osiągnąć bardzo dobry rezultat jako vi-ce Mistrz. Jedyny medal udało się wywalczyć Julce Górniak w biegu na 200m przez płotki. Jest to trudna konkurencja lekkoatletyczna i dlatego bardzo nas cieszy sukces młodej zawodniczki. Dziewczęta rywalizowały w seriach na czas, Julka biegła w drugiej serii, wygrywając swój bieg.
Agata Krzemieniewska zajęła 5 miejsce w pchnięciu kulą i 4 miejsce w rzucie dyskiem, Miłosz Mycio pobiegł w najszybszej serii w biegu na 300m i zajął 5 miejsce, co w klasyfikacji generalnej też dało 5 pozycję. Oliwier Baran w biegu na 600m zajął 6 miejsce, dziewczęta w sztafecie 4x 100m zajęły 6 miejsce na  15 najszybszych sztafet z każdego powiatu. Skład sztafety: Amelia Herrmann, Zuzanna Żylla, Daria Teska, Julia Górniak i Natalia Molenda.Opiekun rezprezentacji –  Ilona Myszk