KLASA 1E W BIBLIOTECE

Dnia 15 maja biblioteka szkolna po raz kolejny gościła klasę I e na lekcji bibliotecznej. Na początku zajęć uczniowie zaznaczyli na tarczy zegarowej godzinę spotkania w bibliotece. Następnie poznali jedną z książek Agaty Giełczyńskiej pt. „Polowanie na ciasteczkowego potwora”. Bohaterka tego tomiku postanowiła dowiedzieć się dlaczego w domu znikają słodycze i kto jest ciasteczkowym potworem. Dzięki swojej pracy śledczej udało jej się odgadnąć zagadkę i wytropić sprawcę. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali treści książki po czym bezbłędnie odpowiedzieli na pytania przygotowane przez samego autora. Podsumowaniem spotkania było rozwiązanie przez uczniów labiryntu przygotowanego przez nauczyciela bibliotekarza.