Podróż do Jeleńskiej Huty i Dąbrówki

Podróż do Jeleńskiej Huty i Dąbrówki

Uczniowie języka kaszubskiego z klas 5 wybrali się niedawno w kolejną podróż po kaszubskich szlakach. Jej pierwszym celem była Jeleńska Huta – niewielka wioska w gminie Szemud. Spotkaliśmy się z tamtejszymi  uczniami i wspólnie rozegraliśmy turniej, w którym sędziował sam Jakub Wejher. Było bardzo wesoło – strzelaliśmy do kura, szukaliśmy pierścienia, rozwiązywaliśmy zagadki, liczyliśmy po kaszubsku i poznawaliśmy tajniki wiedzy o naszym regionie.

Po turniejowych emocjach pojechaliśmy dalej – tym razem do Dąbrówki, gdzie mieści się Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”. Wizyty w tym miejscu na pewno długo nie zapomnimy. Mrożąca krew w żyłach wycieczka pojazdem gąsienicowym po poligonie pozostawiła jedyne w swoim rodzaju wspomnienia. Również zabawa w saperów szukających min na polu walki dostarczyła niesamowitych wrażeń.

Monika Kubisiak