SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

W dniu 8 maja 2019 r. z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, nasza szkoła gościła pana Krzysztofa Petka: autora powieści sensacyjno – przygodowych dla dzieci i młodzieży, dziennikarza, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Zaproszony gość spotkał się z uczniami klas III, IV i V. Pan Krzysztof Petek okazał się świetnym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami. Podróżnik z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił o swoich wyprawach na Syberię i do Ameryki Południowej, spotkaniach z indiańskimi plemionami, odmiennych kulturach i miejscach. Pokazał fotografie z podróży i wypraw do miejsc, gdzie toczyła się akcja najnowszej książki autora pt. „Zagadka kaszlącego upiora”. Opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały niezbędne do pracy twórczej. Pan Krzysztof Petek dał się poznać jako osoba, która potrafi zarazić każdego słuchacza chęcią poznania świata i zdobywania doświadczeń. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z dedykacją autora.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy na następne.

Nauczyciele bibliotekarze:

Teresa Golińska

Ewa Miotke