Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas 3-8 oraz oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w akademii poświęconej wydarzeniom związanym z uchwaleniem pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. W atmosferę wydarzeń z 1791 roku wprowadził nas chór szkolny  pod dyrekcją pani Barbary Tańskiej.

W trakcie uroczystości obejrzeliśmy krótki film opowiadający o tym, w jakich okolicznościach Konstytucja 3 Maja ujrzała światło dzienne. Później uczniowie klasy 5 c zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie. Na scenie pojawił się król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski i posłowie na Sejm Wielki, którzy odtworzyli scenę uchwalenia naszej pierwszej Konstytucji.

Na koniec uczniowie najstarszych klas pięknie zatańczyli poloneza – polski taniec narodowy.

Akademia została przygotowana przez panie:  Małgorzatę Malek, Małgorzatę Grześkowiak oraz Monikę Kubisiak.

Monika Kubisiak