Tydzień Kaszubski – dzień 3 – Dzień Kaszubski

Tydzień Kaszubski – dzień 3 – Dzień Kaszubski

Trzeci dzień Tygodnia Kaszubskiego został ogłoszony Dniem Kaszubskim. Z tej okazji do rywalizacji zostały zaproszone wszystkie klasy. Ich zadaniem było przyniesienie ze sobą do szkoły jak największej ilości przedmiotów kojarzących się z Kaszubami. Uczniowie języka kaszubskiego tego dnia odwiedzali klasy i sprawdzali ile osób włączyło się do zabawy, skrupulatnie zapisywali wyniki, liczyli procenty i robili zdjęcia.

Po przeanalizowaniu zapisków okazało się, że pierwsze miejsce, uzyskując wynik 100% zaangażowanych uczniów, zdobyły klasy: 1a, 1c, 1d, 1e, 2a, 2c, 3a, 3b, 5d. Bardzo bliskie miejsce II, z wynikiem około 95% uzyskała klasa 5a, natomiast III miejsce – klasa 5b i 6a, w której do zabawy włączyło się około 90% uczniów. Nagrodę specjalną za wyjątkowo bogaty zbiór kaszubskich przedmiotów przyznano klasie 1b oraz szkolnej świetlicy. Wszyscy zwycięzcy zasłużyli sobie na słodkie podarunki. Tego dnia wiele miejsc w naszej szkole wyglądało co najmniej jak kaszubska chëcz.

Monika Kubisiak