Tydzień Kaszubski – dzień 2 – Koncert zespołu FUCUS

Tydzień Kaszubski – dzień 2 – Koncert zespołu FUCUS

Drugiego dnia Tygodnia Kaszubskiego gościliśmy Rafała Rompcę i Leszka Boliboka ze znanego folkowego zespołu FUCUS, który wykonuje muzykę kaszubską, polską i islandzką. Podczas dwóch koncertów zaprezentowali oni uczniom niektóre utwory ze swojego repertuaru. Mimo że panowie dużo mówili po kaszubsku, sala dobrze ich rozumiała. Okazało się, że język kaszubski wcale nie jest taki trudny, czego dowodem jest fakt, że po kilkunastu minutach koncertu gościom udało się namówić publiczność do wspólnego śpiewu  wcale niełatwych kaszubskich piosenek, a nawet do tańca i pląsów.

Koncert dostarczył wszystkim sporej dawki pozytywnej energii. Wielu z jego uczestników dopytywało gdzie i kiedy można zobaczyć panów na żywo. Z pewnością niejeden z nich już szuka imprez z udziałem zespołu FUCUS, a tych na Kaszubach  nie brakuje.

 

Monika Kubisiak