Tydzień Kaszubski – dzień 2 – KASZUBSKIE DYKTANDO BIEGANE

Tydzień Kaszubski – dzień 2 – KASZUBSKIE DYKTANDO BIEGANE

W drugim dniu Tygodnia Kaszubskiego, po koncertach zespołu Fucus przyszedł czas na kaszubskie dyktando biegane. Do tej konkurencji ponownie zostali zaproszeni przedstawiciele klas           4-6. Zadanie polegało na tym, żeby jak najdokładniej, uwzględniając wszelkie znaczki, których w kaszubskim alfabecie nie brakuje, przepisać tekst. Trudność polegała na tym, że leżał on na krześle, a kartka, na której miał się znaleźć, na oddalonym o kilka metrów stole. Żadnej ze stron  nie wolno było przemieszczać.  Staranne odwzorowania tekstu  wymagało zatem wielokrotnego zaglądania do oryginału i szybkiego zapisywania, co zmusiło uczestników do biegu i przyprawiło o wypieki na twarzach.

Najlepiej poradziła sobie z zadaniem Laura Marjańska z klasy 5c, która zajęła 1 miejsce. Drugie miejsce przypadło Tamarze Walenciej z klasy 5b, a trzecie jej koleżance z klasy – Idze Jagiełło. Czwarte miejsce zajął Fabian Lademann z klasy 6c, a piąte Weronika Musielak z 4b. Zwycięzcom gratulujemy!

Monika Kubisiak