Zdrowi być chcemy, witaminy jemy!!!

Zdrowi być chcemy, witaminy jemy!!!

W piątek 1 marca w klasie 1e oraz 1c było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze, mandarynki, winogrona, melony, mango, truskawki i grejpfruty.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Klasie 1c dodatkowo udało się dla urozmaicenia zrobić sok owocowy, co było atrakcyjną wersją zdrowej przekąski.

Katarzyna Czekalska