Projekt edukacyjny w klasie I c – „W podróży po Polsce”

Projekt edukacyjny w klasie I c – „W podróży po Polsce”

Uczniowie klasy I c wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. „W podróży po Polsce”. W lutym poznawały losy Polski na przestrzeni wieków, legendy polskie, krainy geograficzne, kraje sąsiadujące z Polską, rzeki, symbole Polski i hymn, nie zapominając o najważniejszych informacjach, które na dobre utkwiły w pamięci dzieciom, tj. nazwa stolicy oraz największej rzeki w Polsce. Rozbudowując ten temat, zadaniem każdego dziecka była prezentacja w postaci plakatu, wcześniej wylosowanego jednego z miast Polski. Wytwory pracy dzieci przy pomocy rodziców były przepiękne. Wszyscy w szkole mogą je podziwiać, gdyż zdobią korytarz szkolny. Dzieci prezentując swoje miasto wypadły wzorowo. Cała klasa mogła przenieść się w dany region, podziwiając piękne fotografie widniejące na plakatach oraz poznając największe atrakcje danej miejscowości.  Serdeczne gratulacje Pierwszaki! Projekt z Waszym udziałem okazał się wielkim sukcesem!

Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od ojczyzny„.  Cyceron

Monika Halczak – Lewandowska