EXPLORING LONDON

EXPLORING LONDON

W dniach 20-24 stycznia odbyła się samolotowa wycieczka szkolna do Londynu. 26 uczniów z klas trzecich gimnazjum pod opieką pani Pauliny Popławskiej, pani Agnieszki Potrykus i pana Mateusza Kamińskiego miało okazję spędzić cztery dni pełne atrakcji w stolicy Wielkiej Brytanii. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy między innymi: British Museum, National Gallery, Madame Tussaud’s Wax Figure Museum, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Westminster Abbey, Tower of London oraz Tower Bridge, Peron 9 i ¾ na Dworcu King’s Cross czy M&M’s World. Niewątpliwą wisienką na torcie była poniedziałkowa wizyta w Warner Bros Studio – The Making of Harry Potter, w którym uczniowie spędzili trzy godziny zagłębiając się w magiczny świat znany z książek i filmów o Harrym Potterze. Oczywiście trzeciego dnia nie mogło zabraknąć również czasu na sklepy na Oxford Street (z olbrzymim Primarkiem na czele) gdzie damska część wycieczki mogła oddać się szałowi zakupów podczas gdy reszta odwiedziła Picadilly Circus. Ostatniego dnia mieliśmy między innymi okazję być świadkami zmiany warty przy Pałacu Buckingham. Według powszechnej opinii uczestników wycieczka była wyjątkowo udana.