Płyta Kaszëbsczé kòlãdë

Płyta Kaszëbsczé kòlãdë

Pierwsza kaszubska płyta nagrana przez uczniów naszej szkoły ujrzała światło dzienne tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nosi tytuł Kaszëbsczékòlãdë i zawiera 4 utwory: Czemùnié nad naszimmòrzem, W stajeneczce narodzony, Jezë, òstawszopã oraz Spiéwtaptôszczi. W jej nagraniu pomógł nam pan Radosław Kamiński – którym fachowym okiem czuwał nad muzyczną stroną przedsięwzięcia oraz pani Zofia Kamińska – wieloletniej dyrygentka Towarzystwa Śpiewaczego im. Jana Trepczyka, która zgodziła się nam akompaniować. Dzięki przygotowaniom do jej nagrania wszyscy nauczyliśmy się wielu nowych kaszubskich słów, poznaliśmy popularne regionalne kolędy, które w tym roku – dzięki płycie – zabrzmiały obok polskich utworów także przy naszych rodzinnych, wigilijnych stołach.

Monika Kubisiak