PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLASY 1 A

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLASY 1 A

Pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a, które odbyło się 22.01.2019r. było ogromnym przeżyciem dla nowych czytelników szkolnej biblioteki. A wszystko zaczęło się od …

pogadanki, w której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Dzieci zostały też zapoznane z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki.  Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością słuchania. Z zainteresowaniem wykonały pracę plastyczną do utworu J. Tuwima „Lokomotywa”.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci skupione uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Podczas pasowania bibliotekarka, dotykając prawego ramienia każdego ucznia mówiła: ,,Pasuję Cię na czytelnika naszej biblioteki”. Każdy otrzymał również prezent – zakładkę do książki. Uczniowie wręczyli paniom laurkę z podziękowaniem i przyrzeczeniem, że będą szanować książki. Wszyscy opuścili bibliotekę z wypożyczoną książką.  Mam nadzieję, że od tej pory pierwszaki często będą odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

D. Rompczyk