Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów – grupa 0 a

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów – grupa 0 a

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z niecierpliwością oczekują na spotkanie z Mikołajem. Mikołaj natomiast – jak co roku – wraz ze swoimi elfami ma mnóstwo pracy, by przygotować dla dzieci świąteczne prezenty. W tym roku dzieci mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca elfów przed świętami. W dniu 14.12.2018r. dzieci z grupy OA wybrały się na wycieczkę do Gdańska, do Wielkiej Fabryki Elfów. Zaraz po przyjeździe przywitał nas elf ubrany w przepiękny zielono – czerwony elfowy strój. Zaprowadził nas do budynku, w którym mieściła się Wielka Fabryka Elfów i zaprosił do zwiedzania. Elfy poprosiły nas o pomoc w szukaniu nutek, które  zapodziały się ze świątecznej melodii. W każdej sali odkrywaliśmy po kolei nutki i wykonywaliśmy zlecone nam przez Elfy zadania (rozwiązywaliśmy rebusy, zdobywaliśmy punkty w grach zręcznościowych, toczyliśmy bitwę na śnieżki z pingwinami, bawiliśmy się dźwiękami, itp.), a na koniec czekała nas niespodzianka. Elfy zaprowadziły nas do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał nas do siebie. Każdy mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj podziękował nam za pomoc Elfom w Wielkiej Fabryce Zabawek. To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić nasze życzenia. My też życzyliśmy Mikołajowi wesołych i spokojnych świąt. Niech odpocznie po ciężkiej pracy.
 Joanna Lech