Wycieczka klasy 5a i 5c do Gdyni

Wycieczka klasy 5a i 5c do Gdyni

30 XI klasa 5a i 5c wybrały się w podróż do Gdyni. Tego dnia w planie mieliśmy zwiedzenie promu Stena Spirit oraz wizytę w bazie trolejbusowej.

Najpierw dotarliśmy na nabrzeże, gdzie przycumowany był prom. Dwoje stewardów oprowadziło nas po obiekcie, pokazując najciekawsze jego zakamarki, takie jak kajuty, mostek kapitański, stołówkę, salę bankietową, strefę SPA.

Po małym poczęstunku na pokładzie promu udaliśmy się do bazy trolejbusowej, gdzie przywitała nas miła pani, która pokazała bazę, warsztat, myjnię, opowiedziała o zaletach ekologicznej komunikacji miejskiej i zdradziła kilka tajemnic dotyczących pracy kierowców. Na koniec mogliśmy na chwilę wsiąść do zabytkowych pojazdów, które niegdyś jeździły po ulicach Gdyni, a  dzisiaj wyjeżdżają na trasę jedynie w święta od maja do października.

 

Elżbieta Urban i Monika Kubisiak