I Miejski festiwal kolęd i świątecznych piosenek obcojęzycznych

I MIEJSKI FESTIWAL OBCOJĘZYCZNYCH KOLĘD, PIEŚNI ŚWIĄTECZNYCH

REDA 2019

REGULAMIN

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego

Honorowy patronat: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego

Cele festiwalu:

• Prezentacja dorobku artystycznego wokalistów oraz zespołów;

• Zdobywanie doświadczeń artystycznych;
  • Wyłonienie talentów wokalnych;

• Prezentacja i popularyzacja pieśni w języku obcym;
  • Wymiana pomysłów i doświadczeń muzycznych wykonawców i opiekunów.

Termin oraz miejsce festiwalu: 9 stycznia 2019r. – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego

Kategorie wykonawcze:

• wokaliści;

• zespoły wokalne.

Kategorie wiekowe:

• dzieci kl. I-III szkół podstawowych;

Repertuar oraz reguły konkursu:

Każdy z uczestników przygotowuje do wykonania w trakcie Przesłuchań Konkursowych 1 utwór o tematyce bożonarodzeniowej lub opowiadającej o Bogu w dowolnym języku obcym. Utwory wykonać można a cappella, z towarzyszeniem instrumentów lub z instrumentalnym podkładem muzycznym zarejestrowanym na nośniku CD.

Uwaga: instrumentalny podkład muzyczny nie może zawierać wokalnej ścieżki dźwiękowej.

Nagrody:

O podziale nagród i wyróżnień decyduje Jury Festiwalu.

GRAND PRIX FESTIWALU: nagroda dyrektora

Po zakończeniu przesłuchań Jury sporządza protokół. Decyzja Jury jest nieodwołalna.

W Karcie Zgłoszenia należy podać wymagania techniczne dotyczące warunków sceny, sprzętu; np. liczbę mikrofonów, instrumentów itp.

Organizator zapewnia oprawę techniczną występu uczestnika z zastrzeżeniem konieczności dostarczenia realizatorowi dźwięku przed występem płyty CD z podkładem muzycznym.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności w przypadku złej jakości dostarczonego materiału dźwiękowego.

Organizator zapewnia w czasie występu maksymalnie 2 mikrofony oraz instrument klawiszowy (do dyspozycji keyboard– zaznaczyć w zgłoszeniu).

Uwagi końcowe:

Organizatorzy nie zwracają kosztów przejazdu ani pobytu.

• Festiwal Piosenki Świątecznej zostanie utrwalony na zdjęciach. Udział w Festiwalu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na utrwalenie występu.

Jury oceni:

• dobór repertuaru;

• warsztat wokalny;
  • poprawność językową;

• wyraz artystyczny;
  • interpretację piosenki.

Zgłoszenia należy kierować drogą elektroniczną:

E-mail: agnieszkaszmukala@wp.pl lub asiaikuba@o2.pl

– z dopiskiem: Zgłoszenie do I Miejskiego Festiwalu Obcojęzycznych Pieśni Świątecznych. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 grudnia 2018 r.

Informacje dodatkowe:

Wszelkich informacji związanych z Festiwalem udzielają osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:

Agnieszka Naczk – nauczyciel języka angielskiego

(email: agnieszkaszmukala@wp.pl).