Wycieczka do Sławutowa i Pucka

Wycieczka do Sławutowa i Pucka

Celem pierwszego z tegorocznych wyjazdów uczniów języka kaszubskiego z klas 1-3 było Sławutowo i Puck. 20 października, mimo niepewnej pogody, udaliśmy się najpierw do Parku Ewolucji, by odwiedzić dinozaury, przeżyć seans w kinie 7d i przejechać się kolejką Flinstonów. Później przejechaliśmy do Pucka, gdzie w manufakturze – fabryce szkła obserwowaliśmy w jaki sposób wytwarza się piękne przedmioty ze szkła kolorowego, odwiedziliśmy farę z kryptą Wejherów i port, w którym nasz przewodnik – pan Radosław Kamiński opowiedział nam o tym, jak generał Haller wrzucał do morza pierścień, dokonując zaślubin Polski z morzem.

Także w Pucku, żeby zregenerować siły, udaliśmy się na obiad. Ostatnim punktem programu był rezerwat Słone Łąki we Władysławowie.

 

Monika Kubisiak