Cassubia visuales i kaszubski rap

Cassubia visuales i kaszubski rap

26 października starsi uczniowie języka kaszubskiego stawili się w Fabryce Kultury, by wziąć udział w otwarciu wystawy CassubiaVisuales, której towarzyszył koncert kaszubskiego rapu w wykonania Tomasza Fopke z córką – Anną Damroką.

W pierwszej części imprezy wysłuchaliśmy opowieści na temat korzeni kaszubskiego haftu i symboliki, potem rozdano nagrody w konkursie na najlepszy plakat z kaszubskim akcentem, a na koniec na scenie pojawili się najbardziej oczekiwani goście – Tomasz Fopke i Anna Damroka Fopke, by wpadającymi w ucho melodiami na chwilę zaczarować widownię i zrobić z niej raperów (na zaplanowanej następnego dnia wycieczce cały autokar co chwila rozbrzmiewał: „Dum, dum, dum na kolekta, dum, dum”).

Teraz z niecierpliwością czekamy na wydanie płyty z kaszubskim rapem, której zapowiedzią był koncert.

 

Monika Kubisiak