ZŁOTE DZIEWCZYNY

ZŁOTE DZIEWCZYNY

Złote dziewczyny
18 października w Garczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach w kategorii dziewcząt gimnazjum, 7 i 8 klasa wzięły udział reprezentacje 20 powiatów.
Nasze uczennice w sztafecie 10 x 800 m w pięknym stylu wywalczyły złoty medal. Walka toczyła się do samego końca, mianowicie do 7 zmiany zajmowałyśmy nawet 9 miejsca, stopniowo przesuwając się na 3 lokatę. Dopiero na 10 zmianie gdy pałeczkę odebrała Daria Teska rozegrała się emocjonująca, ciężka walka, w połowie dystansu dogoniła zawodniczkę z Gdańska ze szkoły sportowej , a na 100 m przed metą wyprzedziła prowadzącą sztafetę i pięknym stylu, z finiszem godnym podziwu z 15-20 metrową przewagą przekroczyła linię mety. Jest to ogromny sukces całego zespołu, bowiem każda dziewczyna walczyła dzielnie, miałyśmy równy zgrany zespół. Dziewczyny zostawiły na trasie w Garczynie serce i ogromną wolę walki. Większość dziewcząt na ten sukces pracowały 3 lata, solidnie przygotowywały się na treningach, obozach sportowych i zgrupowaniach, które odbywały się właśnie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Wiosną reprezentacja będzie walczyć w Mistrzostwach Polski, które prawdopodobnie również odbędą się w Garczynie. Zespół przygotowała Ilona Myszk
Brawo dziewczyny!!!