Nasi uczniowie na Dniach Redy 17 czerwca

Nasi uczniowie na Dniach Redy 17 czerwca

W programie przygotowanym przez naszą szkołę do zaprezentowania podczas tegorocznych Dni Redy znalazły się: pokaz taneczny do muzyki filmowej „Grease” w wykonaniu uczniów klasy 3d, który wzbudził duże emocje oraz układ taneczny połączony z elementami akrobatyki w wykonaniu Leny S. i Oliwii B do „Titanium” Madilyn Bailey. Dziewczynki zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Najmłodsi uczniowie pokazali czego nauczyli się na zajęciach tanecznych, prowadzonych przez Szkołę Tańca Szczepan w ciągu roku szkolnego. Natomiast uczniowie klasy 4c zaprezentowali  inscenizację legendy o tym, jak powstały Kaszuby oraz kaszubski taniec „Szewiec”.  Ubrani w specjalnie uszyte stroje w kaszubskie wzory szybko zwrócili uwagę publiczności i pięknie wykonali swój taniec. Wszystkich, którzy – tak jak oni – mają ochotę nauczyć się tańców kaszubskich i występować w tych ślicznych strojach, zapraszamy już od września do naszego szkolnego zespołu regionalnego.

Monika Kubisiak i Daniela Rompczyk