Dzień Rodziny w grupie 0A

Dzień Rodziny w grupie 0A

Dnia 12 czerwca odbył się Dzień Rodziny w  grupie Ananasów. Po tygodniach prób i przygotowań dzieci w końcu mogły zaprezentować się przed swoimi najdroższymi rodzinami. Już od rana niespokojne ćwiczyły wierszyki, powtarzały teksty inscenizacji i piosenek, żeby tylko jak najlepiej wypaść. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia na auli, które było podzielone na dwie części: część 1 – inscenizacja pt. „Grymaśna Stokrotka”, gdzie dzieci wcieliły się w role i odgrywały sceny aktorskie, natomiast część 2 – akademia z okazji Dnia Rodziny, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na instrumentach. Tak długi, niemalże godzinny show, okazał się był spektakularnym! Oklaski rodziców roznosiły się echem po auli i nie cichły przez bardzo długi czas, a dzieci rozpierała duma i rosły w siłę po swoim wielkim wystąpieniu. Dzieci wręczyły rodzicom prezenty w postaci broszek dla mam i breloków dla tatusiów wykonanych z modeliny oraz portrety rodzinne. Niemal trzeba było wzywać posiłki z chusteczkami na wytarcie łez wzruszenia u rodziców. Same Ananaski w nagrodę za tak cudny występ otrzymały kosz słodkości. Następnie udaliśmy się na wspólne biesiadowanie do stadniny koni Pegaz w Redzie Pieleszewie. Tatusiowie zajęli się rozpalaniem grilla, mamusie krojeniem ciast, a dzieci w euforii zwiedzały stadninę, jeździły kucami oraz bryczką po lesie. Istna sielanka! Atrakcji tegoż dnia było wiele, ale nawet odrobinę nie spowodowały spadku energii u Ananasków. Dzień był wspaniały! Na pewno na długo pozostanie w pamięci Ananasowych Rodzin. 🙂

Wychowawca grupy:

Monika Halczak – Lewandowska