Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole

8 czerwca uczniowie języka kaszubskiego wyjechali na ostatnią w tym roku szkolnym wyprawę. Jej celem było nadmorskie Chłapowo, gdzie w budynku szkoły, razem z dziećmi uczącymi się tam kaszubskiego zaplanowali bieg na orientację, podczas którego mogli wykonać kilka zadań sprawdzających umiejętność posługiwania się naszym językiem regionalnym. Za każde wykonanie zadanie dostawali dëtczi – specjalne kaszubskie pieniądze, które były potrzebne, żeby zapłacić za pyszną kolację. Wszyscy byli coraz bardziej głodni, więc  starali się zdobyć jak najwięcej dëtków, aby ich nie zabrakło na opłacenie posiłku.

Po spacerze brzegiem morza i kolacji przyszedł czas na seans filmowy i długie , wieczorne rozmowy. Noc spędzili w chłapowskiej szkole, gdzie otuleni w śpiwory, zmęczeni i pełni wrażeń szybko zasnęli.

Monika Kubisiak