NOCNA OBSERWACJA NIEBA

NOCNA OBSERWACJA NIEBA

7 czerwca 2018 roku odbył się bal gimnazjalny dla uczniów klas trzecich – tegorocznych przyszłych absolwentów. Po wspaniałej zabawie, która zakończyła się o godzinie 21:00 kilkoro najwytrwalszych uczniów, którzy są jednocześnie zapalonymi fanami astronomii, pod opieką pań P. Popławskiej i K. Bieńkowskiej, spędziło czas na boisku szkolnym obserwując niebo. Było to możliwe dzięki teleskopowi pozyskanemu w ramach projektu unijnego „Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość”. Zabawa w astronomów połączona z nauką, pozwoliła przyjrzeć się kilku planetom i gwiazdom, ale największe wrażenie zrobił na obserwatorach Jowisz i jego Księżyce, które były bardzo dobrze widoczne (warunki pogodowe były idealne). Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować jeszcze nie jedno spotkanie, które zbliża nas do gwiazd, a być może również do zdobycia polskiej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i astronomii!