„KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU”- ETAP WOJEWÓDZKI

„KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU”- ETAP WOJEWÓDZKI

Dnia 1 czerwca w Lipuszu odbył się etap wojewódzki projektu:” Kocham ręczną na Orliku”. Drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły po wygraniu etapu lokalnego, znów stanęła na podium!!!!! Spośród 12 drużyn dziewczęta z SP4 zajęły II miejsce a chłopcy III.

Skład drużyny dziewcząt: Nikola Rykowska- kapitan, Pola Gazecka, Aleksandra Gomułka- bramkarz, Oliwia Woźniak, Marta Woźniak, Paulina Steinka, Pola Pozańska.

Opiekun: p. Anita Namiotko.

Skład drużyny chłopców: Jakub Giergielewicz- kapitan, Daniel Wons, Wiktor Matyjaszczyk- bramkarz, Jakub Dylak, Marek Machnicki, Gracjan Ziemiańczyk, Filip Krzemień, Dominik Went.

Opiekun: p. Maciej Paczkowski.

Dziękujemy pani Agnieszce Gomułce za wsparcie podczas wszystkich rozgrywek.

Projekt „Kocham ręczną na Orliku” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Uczestnikami projektu są   dzieci z rocznika 2008/2007 szkoły podstawowej z miast i gmin znajdujących się w obrębie funkcjonowania orlików. Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i grę w piłkę ręczną, promowanie piłki ręcznej jako gry zespołowej, wykorzystanie infrastruktury orlików, podporządkowanie się ustalonym zasadom i regulaminom, organizacja czasu wolnego dla najmłodszych poprzez rozgrywki turniejowe, budowanie u dzieci odpowiedzialności i dyscypliny oraz doskonalenie elementów technicznych z piłki ręcznej. W projekcie bierze udział 160 orlików z całej Polski, w tym 10 w każdym województwie. Organizacja rozgrywek odbywa się w trzech etapach:  etap eliminacyjny/lokalny, etap wojewódzki, etap ogólnopolski.