SZKOLNY KONKURS NA DOŚWIADCZENIE

SZKOLNY KONKURS NA DOŚWIADCZENIE

15 maja 2018 r. odbyła się coroczna edycja Szkolnego Konkursu Na Doświadczenie Fizyczne i Chemiczne. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób, prezentując ciekawe eksperymenty w grupach lub w pojedynkę. Uczniowie nie zawiedli, każde pokazywane doświadczenie było świetnym widowiskiem oraz praktyczną lekcją chemii i fizyki. Mogliśmy oglądać między innymi zjawisko dyfuzji, ciecz nieniutonowską, tunel aerodynamiczny, węże faraona, ziemniaka w nieobiadowym wydaniu, ocean w butelce, napięcie powierzchniowe, szaszłyk z balonów oraz wiele innych niecodziennych pokazów.

Po burzliwych dyskusjach jury (pani Ewa Jegierska, pani Hanna Kwaśny oraz pani Paulina Popławska) zadecydowało, że najciekawsze doświadczenia zaprezentowali:

I miejsce – Zuzanna Drewa (3b) i Zuzanna Dziedzic (3b)

II miejsce – Wojciech Ziąbka (3d)

III miejsce – Kinga Cyperska (2c), Agata Różankiewicz (2c) oraz Olga Jagodzińska (2b)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i nowe pomysły uczniów!