W gospodarstwie agroturystycznym „U Chłopa”

W gospodarstwie agroturystycznym „U Chłopa”

18 kwietnia uczniowie języka kaszubskiego wyruszyli w kolejną podróż. Jej celem było gospodarstwo agroturystyczne „U Chłopa”, położone w malowniczym Chmielnie, nad samym brzegiem jeziora Kłodno.

Podczas pobytu w gospodarstwie dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje na Kaszubach chleb, a potem własnoręcznie wyrobiliśmy w korycie ciasto, wypełniliśmy nim formy i upiekliśmy pyszne bochenki żytniego chleba, które potem zawieźliśmy do domów do degustacji.

Poznaliśmy także historię diabelskich skrzypiec i wykonaliśmy ich miniaturki, zdobiąc je według własnego pomysłu. Również skrzypki przyjechały z nami do Redy, by zająć szczególne miejsce na naszych półkach z pamiątkami.

Po zabawie na placu zabaw, spacerze nad jezioro, powitaniu się z licznymi zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie, rozpaliliśmy ognisko, żeby upiec w nim kiełbaski i odzyskać straconą tego dnia energię.

Monika Kubisiak