Wycieczka do piekarni grup 0A i 0B

Wycieczka do piekarni grup 0A i 0B

Dnia 18 marca zerówkowicze z grup 0A i 0B wybrali się na wycieczkę do piekarni „GS” w Redzie na ulicy Spółdzielczej. Poznały niełatwą pracę piekarza, jak również miejsce jego pracy. Ponadto dowiedziały się gdzie wyrabiane jest ciasto na chleb i bułki, gdzie przechowywana jest mąka i w jaki sposób jest transportowana do wielkich silosów. Byliśmy świadkami wyjmowania z pieca świeżo upieczonych chlebków, jak również mieliśmy okazję skosztować cieplutkiego chleba oraz ciasteczek wypiekanych w tejże piekarni. Na koniec Pan Piekarz sprawił nam wielką niespodziankę i w prezencie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wręczył każdej z grup wielkiego chlebowego zajączka. Zakupiliśmy także w sklepiku przy piekarni ciasto maślane ze śliwkami do degustacji w sali. Było tak pyszne, że nie zostały po nim nawet okruszki. W podziękowaniu za gościnę zerówkowicze przygotowały laurkę w kształcie czapki piekarza z podpisanymi imiennie odciskami palców przypominających mini chlebki.

Monika Halczak – Lewandowska