Wycieczka do Pucka i Rzucewa

Wycieczka do Pucka i Rzucewa

20 lutego uczniowie języka kaszubskiego odbyli trzecią już podróż po regionie. Tym razem celem naszej wyprawy był Puck i Rzucewo. Poznaliśmy historię łososia i lwa, które znajdują się w herbie Pucka, zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Puckiem, gdzie m.in. mieliśmy możliwość usiąść w starych, drewnianych ławkach szkolnych, a chętni spróbowali nawet jakim uczuciem jest klęczenie na grochu, które dawno temu było często stosowana karą dla nieposłusznych uczniów. Po spacerze wokół puckiego rynku udaliśmy się do Rzucewa, gdzie znajduje się Osada Łowców Fok. Jej gospodarz opowiedział nam jak 5000 lat temu  żyli ludzie na naszych terenach. Z punktu widokowego podziwialiśmy piękne Zatoki Puckiej, a na ścieżce edukacyjnej zlokalizowanej w pobliskim lesie obejrzeliśmy różne budowle wznoszone przed wiekami  przez łowców fok. Na koniec odwiedziliśmy pałac w Rzucewie, gdzie zjedliśmy pyszny obiad, wspięliśmy się na wieżę i obejrzeliśmy piękną, rzucewską bibliotekę pałacową.