SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

15 lutego odbyły się szkolne eliminacje XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Śpiewanej dla klas VII, II i III gimnazjum. Przed komisją konkursową w składzie: p. N. Richert i i p. i D. i Kowalik zaprezentowali się: Oliwia Sieczkowska (VII D), Igor Klarecki (VII D), Olga Jagodzińska (II B),  Marta Kowaliszyn (II C), Karolina Górniak (III B), Igor Rusiecki (III C), Martyna Stencel (III D). Wyłoniono trzy osoby, które będą reprezentować szkołę 26 lutego w Fabryce Kultury, gdzie zostanie zorganizowany etap miejski konkursu:

  1. Karolinę Górniak (W. Szymborska, „Kot w pustym mieszkaniu”; D. Wawiłow, „Wędrówka”)
  2. Małgorzatę Jaworek (R. Brandstaetter, „Litania o zbawienie od głupoty”, H. Sienkiewicz, „Janko Muzykant” – fragm.)
  3. Martyna Stencel (L. Staff, „Przygnębienie”, „Być Kobietą” – poezja śpiewana).