PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W DWÓCH OGNIACH USPORTOWIONYCH

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W DWÓCH OGNIACH USPORTOWIONYCH

W dniu 13.02.2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt i Chłopców. Były to dopiero drugie w historii tego typu zawody w powiecie wejherowskim, które były także eliminacją do Finału Wojewódzkiego , który odbędzie się w Gdańsku. W rywalizacji wzięły udział zespoły reprezentujące powiat: lęborski, kartuski oraz wejherowski. Przed rozpoczęciem zawodów, na powitanie wszystkich uczestników, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 wykonały dwa układy taneczne.

Po bardzo emocjonujących zmaganiach zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt została drużyna gospodyń, czyli Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, natomiast w rywalizacji chłopców najlepszą ekipą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach. Zmagania tych najmłodszych sportowców były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych wrażeń zgromadzonym na hali kibicom. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Na zakończenie rywalizacji zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie – pani Dominika Kowaliszyn oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.

Wyniki :

Dziewczęta:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie : Anna Gajewska, Pola Gazecka, Aleksandra Gomułka, Iga Jagiełło, Amelia Kaczmarek, Dominika Pytel, Nikola Rykowska, Laura Szreder, Julia Żylla

opiekun drużyny: Anita Namiotko

II miejse – Szkoła Podstawowa w Baninie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewicach

Tabela rozgrywek:

Zespoły

1

2

3

Punkty

Bramki

Miejsce

1. SP Banino

x

9:9

12:15

1

21 – 24

II

2. SP Cewice

9:9

x

7:11

1

16 – 20

III

3. SP nr 4 Reda

15:12

11:7

x

4

26 – 19

I

Chłopcy:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

Tabela rozgrywek:

Zespoły

1

2

3

Punkty

Bramki

Miejsce

1. SP Cewice

x

18:15

16:18

2

34 – 33

II

2. SP nr 8 Wejherowo

15:18

x

16:19

0

31 – 37

III

3. SP nr 1 Sierakowice

18:16

19:16

x

4

37 – 32

I