Dzień Babci i Dziadka u Ananasów – grupa 0A

25 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Ananasów.

Ananaski przygotowania rozpoczęły od wysłania zaproszeń do swoich babć i dziadków. Następnie, podczas zajęć otwartych z rodzicami, wykonały prezenty w postaci drzewek szczęścia oraz laurki ze zdjęciami. Kolejno musieliśmy przygotować program artystyczny, który był bardzo rozbudowany, jednakże dzieciaczki dzielnie uczestniczyły w licznych próbach, uczyły się pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, grać na instrumentach, tańczyć.

Program okazał się wielkim sukcesem 🙂 Świadczyły o tym łzy wzruszenia na twarzach babć, trzęsące się dłonie podczas robienia zdjęć przez dziadków, których dzieci rozbawiały do rozpuku, no i oczywiście na zakończenie owacje na stojąco, trwające nieprzerwanie co najmniej 2 minuty 😉

Największą niespodzianką na koniec dla dziadków okazała się być prezentacja multimedialna, zawierająca wypowiedzi wnucząt na temat babć i dziadków. Wzruszenie nie znikało z ich twarzy. W szczególności, gdy padały z ust dzieci wyznania miłości.

Po przedstawieniu babcie pod rękę z dziadkami i wnukami udali się na słodki poczęstunek, który skrzętnie przygotowali rodzice Ananasów. Podczas zajadania się pysznościami upieczonymi przez kochane Mamy, nasz rytmik Pan Arek przygrywał piosenki biesiadne, dzieci wręczyły prezenty. Ponadto wszyscy goście mogli zrobić sobie zdjęcia z wnuczętami, wykonywanymi przez naszą zaprzyjaźnioną rodzinę Państwa Jop,  ze studia fotograficznego „Pan Robert Fotografia”.

Ach….to był baaaaaaaaaaaaardzo miły i udany dzień… 🙂

Monika Halczak – Lewandowska