Szkoła Podstawowa nr 4 im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Redzie w programie „Szkoła Pozytywnego Myślenia”

Nasza placówka została włączona do wyjątkowego grona szkół, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej – nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w ramach projektu „Myślę pozytywnie”. Udział w programie wiąże się, między innymi z realizowaniem raz w miesiącu określonego zadania promującego pozytywne myślenie.
W
styczniu będzie to pisanie wspólnego e-booka, którego hasło przewodnie brzmi: „Myślę pozytywnie- opowieści ze szkolnej ławki”. Prace mogą przygotować zespoły uczniowskie
albo indywidualni uczniowie i uczennice. Forma literacka jest dowolna i zależy całkowicie
od wyboru
młodych autorów. Efektem tych działań będzie jeden e-book z wybranymi
co najmniej 200 pracami
z całej Polski, który zostanie udostępniony na stronie instytutu. Zachęcamy do udziału i życzymy sukcesów.