Lekcja w kinie dla pierwszaków

Lekcja w kinie dla pierwszaków

Dnia 21 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się do Multikina w Rumi na prawdziwą kinową lekcję – Moja pierwsza wizyta w kinie. Pierwszaki poznały pracę osób, które dbają o to, aby każdy kto przychodzi do kina czuł się dobrze i chciał szybko wrócić na kolejne spotkanie ze światem filmu. Pani, która nas oprowadzała zaprowadziła nas do miejsca w którym operator wyświetla konkretny film, na który przybyli do kina widzowie i mogą oglądać go siedząc w sali kinowej. Potem zaprosiła nas na seans filmowy przygotowany specjalnie dla uczniów klas pierwszych. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt.” Dzieci z Bullerbyn”. Książka Astrid Lindgren pt.” Dzieci z Bullerbyn” na podstawie której nakręcono ten film w tym roku szkolnym okazała się lekturą dla klasy pierwszej. Przygody głównych bohaterów bardzo spodobały się wszystkim. To był niezwykły i wspaniały wyjazd, który wszyscy zapamiętamy na długo.

Katarzyna Białk