Nasi uczniowie w finale Pomorskiej Ligi Zadaniowej.

13 uczniów gimnazjum zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej, konkursu organizowanego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Konkurs przebiega w trzech etapach na dwóch poziomach edukacyjnych gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym i obejmuje następujące przedmioty:

• fizyka
  • informatyka
  • matematyka
  • biologia
  • chemia
  • przedmioty rozwijające kompetencje społeczne.

Uczeń może startować w jednej lub kilku dziedzinach.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło ponad 2 tysiące uczniów z kilkudziesięciu szkół, w tym 22 uczniów naszego gimnazjum.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 17 uczniów, w tym troje z dwóch przedmiotów!

Drugi etap przebiegał w formie elektronicznej. Zestaw konkursowy składał się z pięciu zadań, które uczestnicy rozwiązywali samodzielnie w domu, a opracowane odpowiedzi musieli przesłać przez portal „Zdolni z Pomorza”.

Istniała możliwość zdobycia większej ilości punktów za wykonanie zadania dodatkowego.

Po zaciętej rywalizacji 13 uczniów naszej szkoły znalazło się wśród 300 finalistów etapu wojewódzkiego:

• z matematyki: Wojciech Mak IIC, Szymon Pobłocki IIC, Stanisław Biegowski IIIC, Maciej Block IIIC, Agnieszka Kamińska IIIC, Jakub Szymański IIIC, Maja Trocka IIIC, Paulina Tyszka IIIC
  • z informatyki: Aleksander Czerwionka IIIC, Karol Chwarszczyński IIIC
  • z chemii: Maciej Block IIIC
  • z kompetencji społecznych: Piotr Damarath IIIC, Kacper Drzazga IIIC, Filip Dzienisz IIIC

Gratulujemy!

Trzymamy kciuki za finał!