V OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSPLANTOLOGICZNY „PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE”

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSPLANTOLOGICZNY „PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE”

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie i I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 29 maja 2017 roku po raz piąty zorganizowali Ogólnopolski Konkurs Transplantologiczny „Przeszczep sobie zdrowie”. Wojciech Mak i Szymon Ziółkowski, uczniowie klasy II c, zostali finalistami etapu ogólnopolskiego, znaleźli się w gronie 25 najlepszych uczniów z całego kraju.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej transplantologii. Uwrażliwienie młodzieży na problemy medyczne i etyczne dawców oraz biorców narządów. Poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia w tym przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym. 

Uczniów do konkursu przygotowała p. Gabriela Okrój. Serdecznie gratulujemy.

http://szczecin.tvp.pl/…/roztrzygnieto-konkurs-transplantol…