Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla gimnazjów.

28 lutego 2017 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla gimnazjów. Organizatorem konkursu było Gimnazjum Jezuitów w Gdyni i LOP. Konkurs przebiegał pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

pięcioro naszych uczniów zdobyło tytuły laureatów tego konkursu: Wojciech Mak, Igor Rusiecki, Szymon Ziółkowski, Jan Kęska-Jabłonowski (wszyscy z kl. II c) i Anna Gliszczyńska (kl. III b). Natomiast Anna Krasuska (kl. III b) została finalistką konkursu.

Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy ekologicznej wśród młodych ludzi, zainteresowanie problemami środowiska zwłaszcza tego lokalnego, zwrócenie uwagi na piękno otaczającego świata. Budowanie świadomości, że od wiedzy, wrażliwości i postępowania zależy jak będzie w przyszłości wyglądał świat.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Gabriela Okrój.

Serdecznie gratulujemy.