Zimowy obóz w Zawoi

Zimowy obóz w Zawoi

W czasie tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wyjechali na obóz do Zawoi u podnóża Babiej Góry. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Reda sekcja lekkoatletyczna.


W ciągu ośmiu dni zrealizowaliśmy trzy wycieczki górski (Mosorny Groń, Wodospad Mosorny i Stok Narciarski). Na stokach narciarskich prowadzono naukę na nartach zjazdowych a na trasach narciarskich realizowano naukę jazdy na nartach biegowych. Poranne rozruchu pozwoliły nam rozbierać młodzież w górskich warunkach podwyższając ich wytrzymałość biegową. Wieczorami graliśmy na miejskiej hali sportowej oraz ćwiczylismy sprawność ogólną na obiektach a pensjonacie Jodła. Cieszymy się, że główne założenia obozu zostały zrealizowane mimo panującej na południu grypy. Czego dowodem jest start w Mistrzostwach Młodzików w Toruniu gdzie zawodniczka UKS zdobyła Mistrzostwo Województwa w biegu na 600m.

A tak pobyt na obozie opisał uczeń klasy II C Kajetan Kołodziejski:

„Wyjechaliśmy z Redy autokarem w nocy z piątku na sobotę. W Zawoi byliśmy już ok. 8.00. Zakwaterowaliśmy się w domu wczasowym ”Jodła”. Tego też dnia chodziliśmy po mieście zobaczyć najważniejsze miejsca.
Przez 3 następne dni po południu jeździliśmy na nartach zjazdowych (za pierwszym razem podzieliliśmy się na zjazdowe [7 osób] i biegowe [reszta]) Następnego dnia poszliśmy w góry (byliśmy na 700 m n.p.m. a weszliśmy na 1050 m n.p.m.) Zajęło nam to ok. 3 lub 4 godziny. Przedostatniego dnia byliśmy na hali w szkole. Ćwiczyliśmy ok 1,5 godziny. Ostatniego dnia wszystko było wcześniej (pobudka, bez rozruchu, śniadanie i obiad). Po śniadaniu zrobiliśmy wyścigi w dwójkach (chłopacy na 600 m x2, a dziewczyny 300 m x2). Ok. godziny 12.00 lub 13.00 wyjechaliśmy z Zawoi. W Redzie byliśmy ok. 23.30.
Naszymi opiekunami byli Pan Formella, Pan Jędrzejewski i Pani Myszk. Uczestników było trochę ponad 30. Było mniej więcej po równo chłopaków i dziewczyn. […]

Nikt w trakcie obozu nie doznał większych kontuzji i ran 😉 „