Święto Patrona

Święto Patrona

W tym roku święto naszego patrona Lecha Wałęsy obchodziliśmy dnia 8 grudnia. Na uroczystym apelu zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów – portrety Lecha Wałęsy oraz efekty prac grupowych klas pierwszych – jednodniówki na temat Solidarności.

Pan dyrektor wręczył nagrody najlepszym zespołom oraz słodkie niespodzianki dla klas które zwyciężyły w konkursie na najlepszą gazetkę o naszym patronie. Jak co roku młodzież i nauczyciele naszej szkoły wzięli też udział w akcji Amnesty International – Pisanie Listów. W roku 2016 skupiliśmy się na wsparciu starań społeczności lokalnych Indian w kanadzie. Popieramy ich starania w celu ochrony ich miejsca zamieszkania przed dewastacją przez deweloperów. Gospodarze klas przekazali listy podpisane w obronie tej społeczności i w jednej wspólnej kopercie samorząd uczniowski wysłał ją pod adres ambasady Kanady w Polsce. Rozstrzygnięto też konkurs na najbujniejszego i najpiękniejszego wąsa wśród uczniów każdego poziomu. Tego dnia szkoła była rzeczywiście pełna „wąsaczy”.

Za przygotowanie tego dnia byli odpowiedzialni nauczyciele : Alina Kreft, Dorota Markowska i Łukasz Kamiński oraz samorząd uczniowski naszego gimnazjum.