Wizyta w naszym mieście partnerskim Waldbronn

Wizyta w naszym mieście partnerskim Waldbronn

W dniach 2 – 5 września 2016 roku grupa redzkiej młodzieży pod auspicjami Młodzieżowej Rady Miejskiej wzięła udział w wizycie w naszym mieście partnerskim Waldbronn. Okazją były coroczne obchody święta  gminy zwane Kurhaus Park Festival. Dzięki staraniom TKS Ciechocino i władzom miasta możliwy był wyjazd 11 młodych ludzi i ich opiekuna. W delegacji znalazło się dwoje obecnych uczniów naszego gimnazjum oraz 6 jego absolwentów.

Na miejscu wspomogli oni promocję Redy. Montowali stoisko Towarzystwa Współpracy Reda-Waldbronn, przewodniczący młodzieżowej rady i jeden z młodzieżowych radnych prezentowali się w strojach kaszubskich, pomagali oni w obsłudze stanowiska. Doszło też do spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Waldbronn. Młodzi ludzie spędzili ze sobą dwa dni, mieli okazję na wspólną zabawę, zwiedzenie okolicy i dyskusję. Konkluzją tej wizyty stało się podjęcie decyzji o zacieśnieniu współpracy rad. Padł pomysł corocznych spotkań w Waldbronn i Redzie w formie warsztatowej nastawione na  poznawania swojej kultury, tradycji i historii lokalnej oraz funkcjonowanie samorządu lokalnego.