VI Powiatowy Konkurs Europejski

VI Powiatowy Konkurs Europejski

Dnia 9 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Europejskiego. Już po raz kolejny pod patronatem europosła Jarosława Wałęsy oraz Burmistrza Miasta Reda rozgrywany jest turniej wiedzy oraz na najlepszą prezentacje multimedialną.

W auli szkoły 23 uczniów z 5 szkół zmagało się z testem wiedzy, a następnie zaprezentowane zostały 2 spośród nagrodzonych w konkursie prezentacji na temat Moja Europa. W konkursie wiedzy o naszym kontynencie komisja przyznała następujące wyróżnienia:

1 miejsce – Weronika Lilla z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie

2 miejsce  ex aequo  – Kinga Panke z Zespołu Szkół w Choczewie i Hanna Drewek z Gimnazjum nr 1 w Redzie

3 miejsce – Michał Piłat  z Gimnazjum nr 2 z Rumi

4 miejsce – Magda Guth z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie

5 miejsce – Szymon Pobłocki z Gimnazjum nr 1 w Redzie

W konkursie na prezentację:

1 miejsce – Grzegorz Stark i Mateusz Śliwiński z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie

2 miejsce – Julia Nosarzewska z Gimnazjum nr 1 w Redzie

3 miejsce – Maksymilian Gawron z Gimnazjum nr 1 w Redzie

4 miejsce – Łukasz Potrykus z Gimnazjum nr 1 w Redzie

5 miejsce ex aequo – Agata Grudzińska z Gimnazjum w Strzebielinie -Osiedlu i Kamil Trocki z Gimnazjum nr 1 w Redzie.

Nagrody ufundowane przez Biuro Europosła Jarosława Wałęsy i Urząd Miasta w Redzie wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Redzie a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego pan Marek Kamiński.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!