Marcowa wizyta w Holandii

Marcowa wizyta w Holandii

W dniach 13-18 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 i 2 w Redzie wyjechali do Holandii w ramach wymiany ze szkołą Van der Capellen w Zwolle. Jest to już kolejna udana wymiana ze stroną holenderską.

W poniedziałek po przyjeździe nasi uczniowie udali się do swoich holenderskich rodzin. Tam mieli okazję lepiej się poznać i w praktyce wykorzystać swój język angielski, bez pomocy swoich nauczycieli. We wtorek  uczniowie uczestniczyli w lekcjach plastyki, chemii, języka holenderskiego oraz geografii. Te zajęcia bardzo spodobały się wszystkim, tym bardziej, że uczniowie mogli nauczyć się czegoś więcej na temat obecnej Holandii, jak i jej historii. Po południu wszyscy wyruszyli na wycieczkę rowerową po Zwolle. Wieczorem natomiast wszyscy świetnie się bawili na szkolnej dyskotece.

Środa była dniem wycieczkowym – udaliśmy się do stolicy kraju, Amsterdamu. Na początku zwiedziliśmy skansen De Zaanse Schans, w którym można podziwiać typową XVIII
i XIX-wieczną zabudowę wspólnot holenderskich. Uczniowie mogli zobaczyć malownicze wiatraki, zwiedzić wytwórnię sera i czekolady. Kolejnym punktem programu był spacer po stolicy Holandii. Spacerując wzdłuż kanału Singel podziwialiśmy architekturę Amsterdamu. Nasz spacer zakończyliśmy na Placu Dam, gdzie znajduje się Pałac Królewski. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Rijksmuseum- muzeum, które jest jedną
z głównych atrakcji turystycznych Amsterdamu. Wśród zbiorów muzealnych można było podziwiać dzieła takich malarzy jak Johannes Vermeer, Frans Hals, Rembrandt.

W ostatnim dniu wizyty uczniowie wykorzystując zrobione przez siebie zdjęcia i rysunki na plastyce wykonali projekty podsumowujące całą wymianę.

Tak, jak wszystko, co dobre, szybko się kończy, tak i w czwartek nasza wizyta dobiegła końca. Były pamiątkowe zdjęcia, wymiany adresów, uściski i oczywiście łzy. Nasi uczniowie wrócili do domu pełni cudownych wrażeń i niezapomnianych chwil, z bagażem nowych doświadczeń.

Czekamy teraz na rewizytę naszych gości w październiku tego roku, która mam nadzieję będzie równie udana jak nasza w Holandii. 🙂

Zapraszamy do galerii!