WOŚP 2016

10 stycznia 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Redzie wzięli udział w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo nienajlepszej pogody ponad 20 wolontariuszy ruszyło w miasto z samego rana i późnym popołudniem wrócili do sztabu z puszkami pełnymi datków od hojnych mieszkańców Redy. Wspólny sztab Zespołu Szkół nr 1 i MDK Reda we współpracy z młodzieżą z ZSP Reda oraz SP 2 Reda zebrał w tym roku około 40 tysięcy złotych. Ponad 28 tysięcy to datki zebrane do puszek, ponad 6 tysięcy przyniosły licytacje, a ponad 3,2 tysiąca kawiarenka z pysznymi wypiekami pochodzącymi od naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w tegoroczny finał, a także nauczycielom (na czele z szefową sztabu panią Hanną Kwaśny oraz Marlenie Jasińskiej, Alinie Kreft, Joannie Żaczek, Ludmile Zysk, Łukaszowi Kamińskiemu, Mateuszowi Kamińskiemu), dyrektorowi Tomaszowi Wiśniewskiemu i pracownikom MDK za miłą i owocną atmosferę pracy oraz firmie Audioline, która nagłośniła występy w Fabryce Kultury. Dziękujemy także za wsparcie członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy zaangażowali się w prace miejskiego sztabu WOŚP.

Zaangażowana młodzież – nasi uczniowie i absolwenci: Karolina Górniak, Natalia Łakomy, Igor Rusiecki, Mikołaj Kunz, Wojtek Mak, Marta Rojewska, Paulina Żyłka, Filip Dzienisz, Karol Chwarszczyński, Dominika Geisler, Ada Binkiewicz, Natalia Rohde, Paulina Popko, Wiktoria Łozińska, Karolina Potrkus, Natalia Gąska, Agata Michalska, Kamil Sokołowski, Daniel Grunwald, Jakub Skrzypski, Błażej Dzienisz, Dominika Brzostek, Natalia Otrombke, Magda Palubicka, Wiktoria Spretke, Ola Wanat, Karolina Jankowska, Patrycja Zasowska, Natalia Runtz, Weronika Kamińska, Agnieszka Koj, Patrycja Krzyżanowska, Gabrysia Chmiel, Paulina Salamucha, Ania Gliszczyńska, Martyna Pienczke, Dawid Wojtas, Karolina Wilczyńska, Ola Dybicz, Patryk Płomin, Radek Bagiński, Agnieszka Kowalczyk, Gosia Nadolna, Nikola Bajkowska, Karina Komorowska, Kamil Miarowski, Kajetan Kołodziejski, Iza Dopke, Oliwia Olender i Paulina Klebba.

fot. Michał Kaczmarek